Nauczyciel języka, który sam pochodzi z zagranicy jest wzorem do naśladowania dla kursantów

Jako pracodawca zatrudniający obcokrajowców z Polski lub Ukrainy zapewne wiesz, jak ważna jest dobra komunikacja w miejscu pracy. Szczególnie dla pracowników z zagranicy znajomość języka holenderskiego jest niezbędna.
Zatrudnienie nauczyciela języka może być zatem bezcenne. Ale czy wiesz, że nauczyciel języków obcych, który sam pochodzi z zagranicy i sam musiał nauczyć się języka niderlandzkiego może być jeszcze bardziej wartościowy?

W Polsce byłam nauczycielem języka. Uczyłam języka polskiego i rosyjskiego. Teraz też jestem nauczycielem języka, uczę języka niderlandzkiego polskich i ukraińskich pracowników. Ponieważ urodziłam się w Polsce, wiem lepiej niż ktokolwiek inny, jak trudne może być nauczenie się nowego języka. Aby nauczyć się niderlandzkiego i dostosować się do holenderskiej kultury, musiałam podjąć wiele wysiłku.

Rozumiem problemy z jakimi borykają się moi kursanci

 

Ale dlaczego ważne jest, aby nauczyciel języka pochodził z zagranicy i sam musiał nauczyć się języka niderlandzkiego? Tu właśnie wkracza prof. Cialdini. W swojej książce „Influence: The Psychology of Persuasion” opisuje on, że ludzie mają skłonność do tego, aby przyjmować coś od innych, podobnych do nich. Dzięki mnie uczestnicy kursu widzą, że ja również pochodzę z zagranicy do i doświadczyłam tych samych wyzwań w nauce języka holenderskiego. W rezultacie są bardziej skłonni do korzystania z moich rad i wskazówek. Są bardziej skłonni mi uwierzyć, ponieważ widzą, że to działa dla mnie. Ponadto, jestem wykwalifikowanym nauczycielem języka. Udzielam lekcji w sposób zorganizowany i i indywidualny . Ze względu na własne doświadczenia potrafię wczuć się w sytuację moich kursantów. Rozumiem przeszkody, na które napotykają na moich kursantów i mogę im pomóc je pokonać.

Krótko mówiąc, jako pracodawca możesz wiele zyskać zatrudniając nauczyciela języka, który sam musiał nauczyć się tego języka. Ze względu na moje wykształcenie, mogę nie tylko przekazać moją wiedzę o języku i kulturze, ale także wykazać się zrozumieniem i empatią wobec wyzwań, które napotykają moi kursanci. Efektem tego będzie lepsza komunikacja i współpraca w pracy. Zapraszam do kontaktu ze mną w celu omówienia tego, w jaki sposób mogę pomóc Państwa pracownikom.