Kim jestem

Witam, nazywam się Bogusia Kraszkiewicz

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”
Ludwig Wittgenstein

Kilka słów o mnie

W 2021 roku wyemigrowałem do Holandii. Kiedy tu przyjechałam, poza polskim znałam tylko angielski i rosyjski. Znajomość języka angielskiego pomogła mi w wielu rzeczach, ale nie we wszystkim. Wiedziałam, że muszę nauczyć się mówić po niderlandzku.

Byłam bardzo zmotywowana i determinowana. Początek był trudny. Niektórych słów nawet nie mogłam wymówić. Mimo tego nie poddałam się. Chodziłam na różne kursy języka niderlandzkiego, pracowałam jako wolontariusz, chodziłam też do logopedy, żeby nauczyć się jak wymawiać holenderskie słówka. Zawsze wykorzystywałam okazje kiedy miałam mówić po holendersku. Sama też bardzo dużo się uczyłam z różnych książek i internetu. Robiłam to każdego dnia i bardzo systematycznie. Po 1,5 roku zdałam egzamin państwowy na dobrym poziomie i znalazłam dobrą pracę. Dzisiaj już mówię po niderlandzku, ale wciąż tez uczę się tego języka.

Co sprawia, że ​​moje lekcje są interesujące

Każdy człowiek jest wyjątkowy i uczy się języka w własnym tempie i na swój sposób. Zależy mi na postępach moich kursantów, dlatego lekcje są szyte na miarę. Potrafię wyczuć potrzeby językowe kursanta, co sprawia, że lekcje ze mną są efektywne. Dzięki stosowanym przeze mnie metodom nauczania, kursanci uczą się języka szybko i sprawnie. Moje lekcje mogą być prowadzone w języku polskim, holenderskim, rosyjskim, ukraińskim lub angielskim.

Co robię

Pomagam osobom przyjeżdżającym do Holandii lepiej poznać język i kulturę holenderską. Pracuję zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Jako wolontariusz uczyłam dzieci języka angielskiego w szkole Bonifatiusschool w Enschede. Wiele lat związana byłam z polską sobotnią szkołą „Abecadlo” jako prezes stowarzyszenia jak również nauczyciel różnych grup wiekowych.

Dyplomy

Dyplom magistra Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Profesjonalny kurs „Język rosyjski w biznesie” ukończony w Instytucie Puszkina w Moskwie

Życie prywatne

Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych synów  oraz miłośniczką tańca, podróży i celebrowania codzienności. Prowadzę bloga o życiu w Holandii www.udanaemigracja.pl, gdzie opisuję swoje spostrzeżenia na temat życia w krainie sera i tulipanów oraz nagrywam podcasty z ciekawymi gośćmi.