O mnie

Od kilku lat mieszkam w Holandii. Gdy tutaj przyjechałam znałam tylko angielski i rosyjski. Znajomość języka angielskiego pomogła mi załatwić wiele spraw ale nie wszystkie. Wiedziałam, że muszę i chcę nauczyć się mówić po holendersku. Byłam bardzo zmotywowana i zdeterminowana. Początki były trudne. Niektórych słów nawet nie umiałam wymówić. Ale nie poddawałam się. Chodziłam na różne kursy językowe, byłam wolontariuszem wśród holendrów, uczęszczałam też do logopedy by nauczyć się wymawiać te trudne dla nas Polaków głoski. Jak tylko miałam okazję – mówiłam po holendersku. Dużo uczyłam się sama. Codziennie i bardzo systematycznie. Po 1,5 roku zdałam egzaminy państwowe na dobrym poziomie i znalazłam dobrą pracę. Dziś już mówię po holendersku ale i wciąż się go uczę. Język nieustannie się zmienia dzięki temu my możemy się rozwijać.

Oto kilka słów o mnie:

Z wykształcenia nauczyciel z dyplomem magistra z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Dodatkowo ukończyłam profesjonalny kurs „Język rosyjski w Biznesie” w Instytucie Puszkina w Moskwie.

Wieloletnie doświadczenie nauczania w Polsce i Holandii pozwala mi doskonale dobrać metodę nauczania i program do potrzeb kursanta. Ze mną nauczysz się języka szybko i dobrze. Pracowałam zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Jako wolontariusz uczyłam dzieci języka angielskiego w Bonifatiusschool w Enschede. Wiele lat związana byłam z polską sobotnią szkołą „Abecadlo” jako prezes stowarzyszenia jak rownież nauczyciel różnych grup wiekowych.

Prowadzę indywidualne i grupowe kursy języka niderlandzkiego dla Polaków i Rosjan oraz kursy języka polskiego dla Holendrów. 

Prywatnie mama dwóch cudownych synów. Miłośniczka tańca, podróży i celebrowania codzienności. Prowadzę bloga o życiu w Holandii www.udanaemigracja.pl gdzie opisuję swoje spostrzeżenia na temat życia w krainie sera i tulipanów oraz nagrywam podcasty z ciekawymi gośćmi.

Chcesz uczyć się języka polskiego, holenderskiego lub rosyjskiego? To świetnie trafiłeś!

Napisz do mnie a na pewno znajdziemy odpowiedni kurs dla Ciebie! Jedyne czego potrzebujesz to motywacji i dobrego humoru. 

Do zobaczenia!

Bogusia Kraszkiewcz