Magdalena Seelen – Docent NT2 w Easy Taal

Magdalena mieszka w Holandii od 2001 roku. Na codzień pomaga Polakom mieszkającym w Holandii borykającym się problemami związanymi ze sprawami urzędowo – administracyjnymi, takimi jak rozliczenia podatkowe, tłumaczenia polsko-holenderskie, pisanie listów urzędowych. Magda współpracuje ze szpitalem MST w Enschede jako tłumacz.

 

W Easy Taal jest docentem NT2. Prowadzi zajęcia online zarówno dla grup jak i osób indywidualnych.

 

Kursanci nazywają ją „Pani Madzia”. Swoją pasję do nauczania wyssała z mlekiem matki, która przez ponad 30 lat pracowała jako nauczyciel a potem dyrektor szkoły. Podobnie jak mama,  inspiruje ona swoich kursantów i sprawia że nauka języka niderlandzkiego staje się dla nich przyjemna. Swoim entuzjazmem zaraża i motywuje do nauki języka.

 

Magda wielokrotnie udzielała wywiadów studentom Wyższej Szkoły Saxion na temat „Różnice kulturowe między Holandią a Polską”.

 

Sama Magda mówi:

„Moim kursantom powtarzam, że aby nauczyć się mówić po holendersku, wystarczą chęci i samodyscyplina. Pomagam im przełamać barierę językową i sprawiam, że szybko zaczynają używać języka niderlandzkiego w pracy i poza nią”

Prywatnie, Magdalena jest miłośniczką długich spacerów z rodziną a w kuchni jest prawdziwym Master Chef.